Учениците от от 6А клас, участници в клуб “Величието на българите”, по проект „Твоят час“, които дълго и всеотдайно се подготвяха, представиха една прекрасна драматизация на “Рождество Христово”. Тя беше част от Коледното тържество в Общностен център за деца и семейства по проект „СТИМУЛ за ранно детско развитие“ към Община Враца. На празненството децата от центъра получиха своите подаръци и лакомства, с пожелания за весели празници и много усмивки през новата година. Подаръците са изработени от екологични материали от участниците по проект „The wise and eco-friendly consumer“ (Еrasmus+), а лакомствата бяха приготвени от учениците по проект “I have a dream” (Еrasmus+).
Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ 2014-2020 г. ПРОЕКТ: BG05M20P001-2.004 „РАЗВИТИЕ НА СПОСОБНОСТИТЕ НА УЧЕНИЦИТЕ И ПОВИШАВАНЕ НА МОТИВАЦИЯТА ИМ ЗА УЧЕНЕ ЧРЕЗ ДЕЙНОСТИ, РАЗВИВАЩИ СПЕЦИФИЧНИ ЗНАНИЯ, УМЕНИЯ И КОМПЕТЕНТНОСТИ (ТВОЯТ ЧАС) – ФАЗА 1“
стратегическо партньорство 2016-2018 Еразъм+
партньори: България, Румъния, Германия, Латвия и Турция
описание: Проектът е вдъхновен от великите постижения на хора, които са се борили за човешки права и свободи, и по – специално Нелсън Мандела, Мартин Лутър Кинг и Мевляна. Целта на проекта е да представи тези прочути мислители като модели за подражание от младото поколение, да накара младите хора да се замислят за света и да ги научи, че хората не бива да бъдат отхвърляни от обществото поради раса, цвят на кожата, пол, религия и политически възгледи.
Когато се срещнат с хора от различни страни и научат за тяхната култура, традиции и вярвания, учениците ще разберат, че те могат да превърнат света в едно по–добро място като забравят за предразсъдъците и бъдат по-толерантни.
стратегическо партньорство 2017-2019 Еразъм+
партньори: Турция, Полша, Италия, Португалия, Румъния и България
описание: Да повиши осведомеността на обществото за „потреблението“, особено сред подрастващото поколение. Ние искаме да обърнем внимание на „лудостта“ на потребителите, отражение на популярната култура, която се появи в съвременния живот. Необходимо е индиректно да преподаваме на младите хора умения за живота, като им даваме опит чрез практика. Ние трябва да изградим адаптивно и положително поведение у тях.